کد خبر: 895/ ١٤:٤٨ - سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 895
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
داخلي
مدیرعامل شرکت ملّی صنایع مس خبر داد:
تولید، توسعه و بومی سازی، دستور کار شرکت مس در راستای تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی
 
مدیرعامل شرکت مس دیروز (سه‌شنبه 20 آذرماه) در حاشیه بازدید از طرح‌های توسعه‌ای مس سونگون گفت: طرح توسعه تکمیل زنجیره تولید در مجتمع مس سونگون با هدف افزایش ظرفیت تولید مس کاتدی در مجتمع مس سونگون و ایجاد اشتغال‌زایی در منطقه کلید خورده است.

در جلسه ای که بعد از این بازدید در سالن آمفی تئاتر  با حضور مهندس شریفی مدیر مجتمع مس آذربایجان، معاونین، مدیران مجتمع و مجریان طرح های توسعه برگزار گردید گزارشات جامع تولید و وضعیت موجود طرح های توسعه  ارایه گردید.

مهندس بنی اسدی راد با اشاره به مشکل نوار نقاله مجتمع گفت: تلاش های جهادی مدیر مجتمع، مدیران و کارکنان و کارکنان مجتمع مس سرچشمه در جهت رفع مشکل و جلوگیری از تعطیلی کارخانه و از همه مهمتر تولید بالای برنامه قابل تقدیر است و بار دیگر مس سونگون توانست یک تهدید را به فرصت تبدیل نماید.

مدیرعامل شرکت ملّی صنایع مس ایران با اشاره به گزارش های ارایه شده در خصوص طرح های توسعه افزود: عملیات این طرح ها باید شتاب بیشتری بگیرد و تا حد توان این عملیات باید همپوشانی و موازی با هم اجرا گردند چرا که این پروژه ها به هم وصل هستند و با تکمیل این پروژه ها، زنجیره تولید تکمیل خواهد گردید و تلاش می کنیم تا افق 1400 پیشرفت فیزیکی این پروژه ها بالای 80 درصد باشد.

 

ایشان با اشاره به برنامه ریزی ها و اقدامات صورت گرفته گفت طبق گزارشات ارایه شده در زمینه طرح جامع آب خوشبختانه طبق تدابیر صورت پذیرفته در سال آتی مشکل کم آبی نخواهیم داشت و این مشکل نیز به همت همکاران محترم مرتفع گردید.

وی با اشاره به تکمیل مطالعات انجام شده در خصوص ماده معدنی قابل استخراج سونگون توسط شرکت AMDAD(Australian Mine Design & Development)استرالیا گفت: طبق این مطالعات 880 میلیون تن ماده معدنی قابل استخراج در سونگون وجود دارد که بر این اساس تلاش می کنیم با تمام قدرت عملیات اجرایی فاز 3 را شروع کنیم.

مهندس بنی اسدی راد با بیان‌ این‌که یکی از اتفاقات خوب در خصوص طرح‌های توسعه‌ای شرکت ملی صنایع مس ایران، آشنایی آقای دکتر رحمانی وزیر محترم صنعت و معدن با حوزه مس است؛ گفت: ایشان پیش از این در سمت رئیس هیأت مدیره شرکت مس فعالیت می‌کردند و ازاین‌رو با این حوزه به‌خوبی آشنایی دارند و مطمئن هستیم که ایشان از طرح‌های توسعه در شرکت مس به‌خوبی حمایت خواهند کرد و باید با تشکیل تیم های کاری قوی این طرح ها با شتاب بیشتری انجام گیرد و در این زمینه از تمامی پتانسیل ها و امکانات استفاده گردد و زمینه برای حضور افراد صاحب نظر و علمی نیز مهیا شود.

مدیرعامل شرکت ملّی صنایع مس ایران با اشاره به بومی بودن دانش و تجهیزات لازم برای ساخت فاز 3 تغلیظ افزود خبر خوبی که به اهالی محترم منطقه می توان داد این است انشالله با  آماده سازی زمینه های لازم، کلنگ زنی این پروژه در ایام الله دهه فجر خواهد بود.

ایشان در ادامه با اشاره به مراحل صورت گرفته در خصوص کارخانه ذوب نیز گفت خوشبختانه اعتبار لازم گشایش یافته است و مقدمات کار فراهم گردیده است و تلاش می کنیم در ماه آینده با رفع تمامی موانع شروع عملیات اجرایی آن را شاهد باشیم.

مهندس بنی اسدی راد در خاتمه سخنانشان، تولید، توسعه و بومی سازی را 3 محور عملیاتی شرکت ملّی صنایع مس ایران در راستای تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی و مقابله با جنگ اقتصادی امروز عنوان نمود و خاطر نشان نمود تمامی تلاش مدیران و پرسنل این شرکت در راستای افزایش تولید، توسعه خوب و افزایش محورهای آن و در عین حال تلاش برای بومی سازی دانش و تجهیزات مورد نیاز است.

 

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای

سازمان و شرکت های مرتبط