کد خبر: 2641/ ١٩:٥٩ - يکشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 2641
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
داخلي
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی:
مجتمع مس سونگون توسعه یابد، آذربایجان رونق پیدا می کند.
 
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در بازدیدی که در روز یکشنبه مورخ 1397/06/25 از مجتمع مس سونگون بعمل آورد از نزدیک با فعالیت های این مجتمع آشنا شد.

این بازدید با اقامه نماز ظهر آغاز گردید و بعد از آن در جلسه ای که با حضور دکتر پزشکیان (نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی)، دکتر علیزاده(نماینده مردم شریف ورزقان و خاروانا)، مهندس یحیوی(فرماندارشهرستان ورزقان )، مهندس شریفی(مدیر مجتمع مس آذربایجان) و مدیران ارشد مجتمع  برگزار گردید که در ابتدای جلسه مهندس شریفی گزارشی جامع از موقعیت جغرافیایی، تاريخچه معدنکاری ،شرایط جوی، گزارشات تولید، استخراج، اکتشافات و... ارایه نمود.

سپس دکتر علیزاده با اشاره به تلاش های دکتر پزشکیان در پیگیری طرح های توسعه این مجتمع ادامه داد: این طرح ها می توانند نقش بسزایی را در اشتغال زایی و توسعه شهرستان ایفا نمایند که متاسفانه در سال های اخیر مسکوت گردیده بودند ولی بحمدالله با پیگیری های دکتر پزشکیان و سایر مسئولین و همچنین با بازگشت مهندس شریفی دوباره اجرای این پروژه ها از سر گرفته شده است.

نماینده مردم شریف ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی گفت: انشالله در نیمه اول مهر ماه شاهد کلنگ زنی این طرح ها با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و سایر مسئولین کشوری و استانی خواهیم بود هر چند باید نمایندگان و مسئولین استان بیش از پیش پیگیر مسایل مربوطه به مجتمع مس سونگون باشند و بی تفاوت از کنار آن عبور نکنند.

دکتر پزشکیان نیز در ادامه گفت: تلاش های زیادی برای پیگیری مسایل مربوط به طرح های توسعه مس سونگون را از جانب دکتر علیزاده شاهد بودم که جای بسی تقدیر و تشکر دارد.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش اشتغال زایی طرح های توسعه افزود: کلا توسعه رونق می آورد و با اجرای طرح های توسعه مجتمع مس سونگون آذربایجان رونق می گیرد.

نماینده مردم شریف تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش تکنولوژی و ضرورت بکار گیری آن در صنعت و معدن افزود: امروزه دستاورد ها و پیشرفت های زیادی در زمینه ی صنایع معدنی در سطح جهان را شاهد هستیم و بمنظور بکارگیری آن در طرح های توسعه این مجتمع باید پای دانشگاه ها را به وسط کشید و از دستاوردها و متدهای علمی بروز استفاده نمود و ارتباط بین صنعت و دانشگاه ها را تقویت نمود.

دکتر پزشکیان در ادامه با اشاره به گزارش های ارایه شده و تقدیر از رکوردهای تولیدی ثبت شده در ماه های اخیر گفت: ما نباید خاک را بفروشیم بلکه باید با استفاده از تکنولوژی های روز در فکر صنایع تبدیلی و افزایش ارزش محصول خود ضمن ایجاد اشتغال در توسعه و رونق اقتصادی بیشتر منطقه و کشور عزیزمان تلاش نماییم و ایجاد صنایع پایین دستی مس با توجه به زمینه سازی پروژه ذوب مس می تواند در این شهرستان نقش عمده ای را ایفا نموده و پیشرفت و رونق اقتصادی را چندین برابر شتاب دهد البته نباید از رعایت اصول زیست محیطی در انجام این پروژه ها غافل باشیم.

برای مشاهدهتصاویر بیشتر کلیک فرمایید.

 

برای دانلود تصاویر در سایز های اصلی و با کیفیت می توانید از لینک زیر استفاده نمایید.

 
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای

سازمان و شرکت های مرتبط