کد خبر: 653/ ١٥:٣٣ - چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 653
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اجتماعي, فرهنگي, داخلي
اولین برنامه فرهنگی مذهبی مجتمع مس سونگون برگزار شد:
عزاداری در مسجد جامع شهر فرهنگی تاریخی خاروانا
 
مراسم عزاداری با اقامه نماز توسط حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا رضایی مهر(امام جماعت) در مسجد جامع شهر خاروانا آغاز گردید و بعد از نماز مغرب و عشاء سفره احسان حسینی که توسط مجتمع مس سونگون تدارک دیده شده بود از عزاداران حسینی حاضر در مسجد پذیرایی بعمل آمد.

در ادامه مراسم عزاداری، مداحان هیئت عزاداری حسین بن علی(ع) خاروانا با مراسم سینه زنی و مرثیه خوانی به عزاداری ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) پرداختند.

حجت الاسلام و المسلیمن حاج آقا پور محمد در ادامه مراسم با اشاره به سفر امام حسین (ع) از مدینه به مکه اشاره نمود اباعبدالله الحسین با هدف قیام از مدینه خارج نشدند و در جواب یاران و اصحاب مبنی بر تشویق به قیام ایشان، فرمودند تا معاویه زنده هست و به مفاد صلح خود با امام حسن(ع) متعهد باشد قیام نخواهند نمود.

ایشان با اشاره به دعوت امام حسین(ع) توسط اهالی کوفه و درخواست بیش از 12000 نفر از شهرهای مختلف جهت بیعت با امام گفت امام حسین(ع) بر خود وظیفه شرعی دانسته و با فرستادن سفیر خود حضرت مسلم از اوضاع و صحت این اخبار مطلع گشته و به سمت کوفه حرکت نمودند.

وی در ادامه با اشاره به بحث مطرح شده در جامعه امروزی در خصوص مذاکره امام نیز اظهار داشت که امام در کربلا با عمر بن سعد، حربن ریاحی و ... مذاکره نمود تا حجت را بر همگان روشن سازد.

امام جمعه شهرستان ورزقان با اشاره به برنامه ریزی های وهابیت و صهیونیسم افزود جالب است بدانید حدود 50 شبکه جهانی با نام های مقدس راه اندازی شده است که هدف اصلی آنان تفرقه اندازی است و شعار تفرقه بیانداز و حکومت کن را دنبال می کنند به گونه ای که تعدادی از این شبکه ها تأمین مالی می شود که با عنوان تبلیغ شاخه اهل سنت به تخریب و بهتان گویی به شیعیان و به تعدادی دیگر نیز بر عکس یعنی با عنوان تبلیغ شاخه شیعه به تخریب عقاید اهل سنت بپردازند.

حاج آقا پور محمد در فرازهای فرمایشاتشان با اشاره به ابعاد قیام امام حسین(ع) گفت دشمن به خوبی دریافته است که اگر بتواند ابعاد این قیام و ارزش های آن ها را در بین مردم کمرنگ نماید می تواند بر افکار جوانان غلبه نماید و با تمام وجود تلاش می نماید تا عقاید فرقه وهابیت را در جامعه ترویج نماید و در این میان نیز باید تلاش شود تا با حفظ غیرت مردان و عفت زنان و با تکیه بر وحدت جامعه در مقابل این هجمه فرهنگی ایستاد.

ایشان با اشاره به ابعاد عقلانی، سیاسی و دینی قیام اباعبدالله الحسین (ع) پرداخته افزودند وقتی عالم اهل سنت در برنامه زنده تلویزیونی بعد از تلاش بر حفظ اصل تقیه و عاجز ماندن از این امر، در نهایت می گوید هر کس به قیام امام حسین (ع) شک نماید او نادان و بی دین است باید عظمت این قیام را درک نمود که چه اهل دین(سنی و شیعه) و چه کافر(یهودی و ...) این قیام را مقدس و محترم دانسته و به آن احترام می گذارند که نمونه های بارز این سخن الگو برداری از این قیام توسط رهبران سیاسی کشورها از جمله گاندی(هند) و ... می باشد ولی فرقه وهابیت می خواهد با تلاش بر تحریف اهداف قیام کربلا، با این سابقه چند ساله خود(فرقه وهابیت) در مورد 1400 سال پیش نظر بدهد و یاوه گویی کند.

برای مشاهده تصاویر مربوط به عزاداری های ماه محرم سال 1397 کلیک فرمایید.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای

سازمان و شرکت های مرتبط