کد خبر: 430/ ١٥:٤٩ - يکشنبه ١٧ تير ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 430
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اجتماعي, داخلي
بمناسبت هفته صنعت و معدن برگزار گردید:
همایش ائمه جمعه استان آذربایجان شرقی در مس سونگون
 
این همایش در روز شنبه شانزدهم تیر ماه سال نود و هفت در اتاق کنفرانس مجتمع مس سونگون برگزار گردید.

در ابتدای جلسه مدیر مجتمع مس آذربایجان ضمن خیر مقدم گویی به میهمانان، ضمن تشکر از پیگیری مسائل مربوط به مجتمع مس سونگون گفت: مس سونگون در آستانه انعقاد قرار داد تولید صد هزار تن کاتد مس می باشد که این امر حاصل تلاش و پیگیری بی وقفه مسئولین منطقه خصوصا آقای دکتر علیزاده نماینده مردم شریف ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی و همچنین توجه و درایت امام جمعه محترم تیریز حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر آل هاشم وسایر مسئولين منطقه و استان می باشد.

مهندس شریفی با اشاره به اینکه مس سونگون دومین معدن بزرگ مس پس از مس سرچشمه می باشد و شرکت ملی صنایع مس ایران با سرمایه گذاری پروژه ذوب مس را تا حصول محصول نهایی به اجرا در می آورد گفت  تکمیل زنجیره تولید می تواند باعث ایجاد درآمد و اشتغال زایی در منطقه  شود و هم چنین نقش موثری در ایجاد صنایع پایین دستی خواهد داشت . وی ضمن ابراز امید واری از اینکه بزودی  قرار داد آغاز بکار پروژه 100 هزار تنی مس کاتد نهایی خواهد شد گفت عمده مشکل ما اغاز بکار طرح های توسعه بود که با حمایت و حضور موثر شما مسئولین محترم  این مهم تحقق می یابد .

نماینده مردم شریف ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فضایل شخصیتی دکتر آل هاشم و سفر قبلی ایشان به شهرستان و بازدید از مس سونگون و طرح های توسعه آن گفت: این سفر و همچنین پیگیری های ایشان در زمینه تسریع در پروژه ذوب ، نشان دهنده ارزش و جایگاه صنعت از دیدگاه ایشان بوده و اینکه اشتغال زایی و رفع مشکل بیکاری جوانان منطقه را یکی از دغدغه های اصلی خود می داند.

دکتر علیزاده با اشاره به خبر عقد قرار داد پروژه ذوب ادامه دادند این خبر باعث خشنودی مردم منطقه است و بالاخره آن ها به آرزوی دیرینه خود می رسند و از این بابت باید خداوند متعال را شاکر باشیم.

ایشان با اشاره به جنگ تمام عیار اقتصادی کشورمان و دستیابی مجتمع مس سونگون به ثبت رکورد تولید در خرداد ماه سال 1397افزودند جا دارد از تلاش های مهندس شریفی بعنوان فرمانده صنعت مس در منطقه و همکاران زحمتکش ایشان تشکر نمایم زیرا با تولید بیشتر و ایجاد شغل و ثروت، با هر گام ، موشکی به سمت قلب اسرائیل و دشمنان انقلاب اسلامی پرتاب می کنند.

وی با اشاره به تلاش برای جلوگیری از خام فروشی ابراز امیدواری کرد با تکمیل زنجیره تولید و ایجاد ارزش افزوده در اقدام بعدی شهرک های صنعتی مس به راه بیفتد و اشتغال زایی شود.

دکتر علیزاده با اشاره به اینکه مردم ورزقان مردمی ولایتمدار هستند گفت تلاش ما حفظ جایگاه با ارزش ائمه جماعات است و با وجود امام جمعه ارجمند و محترم تبریز روحیه و نشاط بالایی در استان وجود دارد .

نماینده مردم شریف ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور مجدد مهندس شریفی بعنوان مدیر عامل مجتمع مس آذربایجان گفت مهندس شریفی از محبوبیت بسیار خوبی در بین کارکنان مس برخوردار است و مس با وجود ایشان روحیه و جان تازه ای گرفته است که نشان آن رکورد تولید ی است که در خردادماه بدست آورده است .

مهندس یحیوی فرماندار شهرستان ورزقان ضمن خیرمقدم گویی به میهمانان، با اشاره به وجود وحدت و همدلی کامل بین مسئولین ،امام جمعه و نماینده مردم شريف ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی  گفت: محوریت برای ما توسعه است و پروژه های زیادی در حال اجراست از جمله احداث جاده خواجه –ورزقان که امیدواریم در هفته دولت 9 کیلومتر آنرا افتتاح نماییم .

مهندس یحیوی ضمن تقدیر از حمایت های شرکت ملی صنایع مس ایران در راستای مسئولیت های اجتماعی خود افزود راه اندازی بیمارستان ورزقان با 8 پزشک متخصص و دو اتاق عمل، پروژه های گاز و آب رسانی به روستاها و سایر پروژه ها که درجهت توسعه منطقه و رفاه مردم در حال اجراست گوشه ای از فعالیت های مس در شهرستان است که قابل تقدیر است.

نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب مردم تبریز نیز ضمن ابراز خوشحالی از حضور مجدد در مس سونگون گفت: هدف از برگزاری این همایش در مجتمع مس سونگون، گرامیداشت هفته صنعت و معدن بوده و فرصتی شد ضمن تبریک به مهندس شریفی برای حضور مجدد در مس سونگون، ارادت خود را به تلاشگران عرصه معدن نشان دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر آل هاشم با اشاره به دستیابی به رکورد تولیدی خرداد ماه سال 1397 در این مدت کوتاه افزود آنچه که مسلم است اقتصاد کشور وابسته به نفت است اما وجود معادن متعدد در کشور می تواند عامل رشد اقتصادی و بهبود استانداردهای زندگی مردم باشد و باید هر چه سریعتر وابستگی خود را به صنعت نفت کاهش دهیم تا شاهد رونق اقتصادی کشور باشیم و با توجه به گستردگی و منابع موجود در حوزه معادن، معادن می تواند جایگزین مناسبی برای نفت باشد.

ایشان با اشاره به یکی از اهداف برگزاری این همایش در سونگون با عنوان مشاهده اهمیت تولید و معدن از نزدیک توسط ائمه جماعت استان ادامه دادند از شما ائمه جماعات می خواهم در خطبه های نماز جمعه بیشتر در خصوص صنعت و فعالیت های اقتصادی صحبت نمایید .

نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب مردم تبریز با اشاره به تعطیلی طرح های توسعه در سونگون به بهانه های مسائل زیست-محیطی اضافه کرد: با استفاده از تکنولوژی های جدید و بروز می توان پاسخگوی مسائل زیست محیطی بود زیرا در سونگون زحمات زیادی کشیده می شود اما بهره آن به مناطق دیگر می رود یا تولیدات آن بصورت خام صادر می شود که با پیگیری های مسئولین استانی و شهرستانی سرانجام آرزوی دیزینه مردم منطقه به بار نشسته و در آینده ای نزدیک شاهد راه اندازی پروژه ذوب در سونگون خواهیم بود.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای

سازمان و شرکت های مرتبط