کد خبر: 1473/ ١٥:٤٦ - شنبه ١٩ خرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1473
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
داخلي
در مجتمع مس سونگون برگزار گردید
مراسم معارفه مهندس شریفی به عنوان مدیرعامل جدید مس منطقه آذربایجان
 
در مراسمی که صبح روز شنبه 19 خرداد ماه با حضور اعضا هیات مدیره و مهندس بنی اسدی راد مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، حجت الاسلام وا لمسلمین مهدوی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان ورزقان، دکتر علیزاده نماینده مردم شریف ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی، مهندس یحیوی فرماندار و سرهنگ نظری فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ورزقان و مدیران و مجریان مس سونگون در سالن کنفرانس مس سونگون برگزار شد مهندس شریفی بعنوان مدیر عامل جدید مس منطقه آذربایجان معرفی شد.

در این مراسم مهندس بنی اسدی راد با اشاره به اینکه مهندس شریفی از روز چهارشنبه مسئولیت سونگون را برعهده گرفته است گفت: مس سونگون یکی از بهترین های شرکت مس است و تولید بی نظیر آن در سال 96 و رسیدن تولید به 22 تن به ازا هر نفر از گامهای بزرگ این مجتمع بوده و در حال نزدیک شدن به استاندارد جهانی تولید 25 تن به ازا هر نفر هستیم .

مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به تلاش و برنامه ریزی های صورت گرفته جهت تبدیل مس به شرکتی بالنده تا سال 1400 گفت با تکیه بر زنجیره ارزش افزوده تلاش می کنیم تا طرح های توسعه این شرکت را به بار بنشانیم .

 مهندس بنی اسدی راد با اشاره به هجمه تهاجمات دشمن افزود رهبر معظم انقلاب از دل بحرانها فرصتها را ایجاد می کند و ما نیز با تکیه بر تلاشهای کارکنان مس از مهندس شریفی بعنوان فرمانده عملیات توسعه حمایت می کنیم تا با استفاده از تجارب گذشته بعنوان مدیر عملیاتی، محورهای عملیات را با برنامه ریزی های مناسب و با جدیت هر چه بیشتر و در کمترین زمان ممکن به سرانجام برساند.

ایشان در ادامه افزود امیدواریم در سال1400 در منطقه آذربایجان ذوب مس داشته باشیم و همزمان 400 هزار تن کنسانتره مس تولید کنیم و برای 400 هزار تن اسید تولید شده نیز برنامه ها و سرمایه گذاری های مناسب انجام گیرد تا در َآنزمان مشکل تولید اسید نداشته باشیم و اسید های موجود را به کود تبدیل نماییم .

مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به ضرورت حفاظت از محیط زیست و هوای پاک گفت با رعایت همه جانبه مسائل، طرح های توسعه را به جلو خواهیم برد تا با داشتن یک مجموعه سرزنده سونگون را به نگین آذربایجان شرقی تبدیل نماییم.

امام جمعه ورزقان نیر ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک به آقای مهندس شریفی گفت : مهندس شریفی بعنوان یکی از مدیران محبوب و شناخته شده منطقه هستند و در سالیان گذشته که در معدن حضور داشتند اثرات مثبت و خوبی چه در معدن و چه در منطقه داشته اند و امیدوارم با حضور ایشان و پیش بینی های لازم مشکلات توسعه سونگون رفع و با اجرای طرح های توسعه آرزوی دیرینه مردم منطقه نیز هست برآورده شود.

حاج آقای مهدوی با اشاره به محرومیت مردم منطقه گفت: مس نعمت الهی در این منطقه است که با کمک آن می شود از چهره منطقه محرومیت زدایی شود.  

دکترعلیزاده نماینده مردم شریف ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی نیز با تشکر از مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت مهندس بنی اسدی با روحیه بسیجی وار خود حقیقتا جزو ذخایر نظام هستند و خدا را شاکریم که سکان شرکت عظیمی مانند شرکت ملی صنایع مس ایران به دست های توانای ایشان سپرده شده است.

ایشان ضمن قدردانی از زحمات مهندس حاجی آقازاده(مدیرعامل سابق مس سونگون) انتصاب مهندس شریفی را تبریک گفته افزود طرح های توسعه برای این منطقه اهمیت زیادی دارد و بنده برای اجرای طرح ها وقت و تلاش زیادی صرف کرده ام که امیدوارم مهندس شریفی که سالها برای طرح های توسعه زحمت کشیده و مردم منطقه از ایشان بعنوان یک چهره محبوب یاد می کنند با مدیریت خوب و تسلطی که به طرح های توسعه و مسائل فنی دارند هر چه سریعتر پروژه ها را به سرانجام برسانند.

نماینده مردم شریف ورزقان و خاروانا درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم برای ایجاد عدالت انقلاب کرده اند افزود: خواسته من از مدیران لایق مس که دارای روحیه جهادی هستند نزدیک شدن شرایط کاری کارکنان و حفظ عدالت در بین آنهاست .

دکتر علیزاده با اشاره به اینکه مس یک بنگاه اقتصادی و باید از مسائل سیاسی بدور باشد تا موفق تر عمل کند گفت: انتظار می رود فعالیت های اجتماعی بشکل اصولی تر و در راستای محرومیت زادیی انجام شود و با مشارکت فرمانداری، بخشداری و ... مشکلات منطقه را با اولویت گذاری برطرف نمود.

در انتهای مراسم آقای مهندس شریفی نیز ضمن تشکر از اعتماد مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران و حمایت های دکتر علیزاده نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی گفت مجددا در خدمت همکاران و دوستان خواهم بود و آرزو می کنم همین حمایت و همدلی ها در طول خدمت پشتیبان و مشوق من باشد تا درجهت توسعه منطقه و اشتغال مولد تلاش کنیم وی با اشاره به تاکید و تمایل مدیر عامل شرکت مس به اجرای طرح های توسعه گفت باید در توسعه معدن بکوشیم و در خصوص تکمیل اکتشافات فعالیت نماییم .

مهندس شریفی با اشاره به وضعیت مناسب فاز یک و دو کارخانه افزود طراحی، نصب و ساخت کارخانه بسیار مناسب بوده و فقط باید تلاش نماییم تا تولید مرغوب و با کیفیت با کمترین هزینه تمام شده داشته باشیم و در خصوص اجرای طرح های توسعه باید به بهترین شکل و سریعترین روش کار انجام شود و از کلیه مسئولین منطقه، مس و همکاران و دوستان عزیزم می خواهم تا با همدلی ما را در انجام کلیه اهداف یاری نمایند.

در ادامه جلسه طرح مانیتورینگ مس سونگون نیز با حضور مهندس بنی اسدی راد افتتاح گردید و همچنین ضمن تودیع مهندس فاتح، آقای صابر پیری بعنوان سرپرست امور حراست معرفی گردید.

برای مشاهده تصاویر بیشتر کلیک فرمایید.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای

سازمان و شرکت های مرتبط