کد خبر: 445/ ١٠:٢٣ - سه شنبه ٢١ فروردين ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 445
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اجتماعي, داخلي
مهندس حاجی آقازاده در نشست بررسی وضعیت بزرگراه خواجه – ورزقان:
شرکت ملی مس ایران به عنوان سرمایه گذار در اجرای این طرح مشکل مالی و اعتباری ندارد
 
در این جلسه که به منظور بررسی وضعیت و مشکلات بزرگراه خواجه – ورزقان در در روز دوشنبه مورخ 20 فروردین ماه سال 1397 تشکیل گردیده بود فرماندار شهرستان با اشاره به کندی عملیات جاده سازی، پیشرفت فیزیکی بزرگراه خواجه - ورزقان را غیرقابل قبول شمرده گفت: این طرح 4 سال پس از آغاز تنها 42درصد پیشرفت فیزیکی دارد در حالی که طبق زمان بندی باید این پیشرفت به میزان 70 درصد می بود.

فرماندار ورزقان در این نشست ناهماهنگی بین مشاور و پیمانکاران، کندی ارزیابی و تملک اراضی مسیر بزرگراه ، جابجایی تاسیسات لوله های گاز - فیبر نوری و تیرهای برق از جمله مشکلات پیش روی اجرای این طرح شمرده اضافه نمود: حوادث و تصادفات پرشمار همه ساله در این مسیر ارتباطی ضرورت تسریع در عملیات این طرح مهم را دو چندان نموده که باید اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی اهتمام کامل جهت اتمام این طرح را داشته باشد.

ایشان در خاتمه سخنانشان افزود: طبق زمان بندی صورت گرفته این جاده باید تا پایان سال 97 مورد بهره برداری قرار گیرد و زیر ترافیک برود.

مدیرعامل مس منطقه آذربایجان هم با اشاره به اینکه شرکت ملی مس ایران به عنوان سرمایه گذار در اجرای این طرح مشکل مالی و اعتباری ندارد، افزود: شرکت مس در کنار خدمات و مسئولیت های اجتماعی در استان و شهرستان تا به امروزحدود 1000 میلیارد ريال برای ساخت بزرگراه خواجه - ورزقان هزینه کرده است.

مهندس حاجی آقازاده با اشاره به اینکه احداث جاده خواجه - ورزقان به عنوان بنیادی ترین و اصلی ترین پروژه شهرستان محسوب می شود که زمینه ساز رونق و شکوفایی اقتصادی و عمرانی منطقه خواهد بود افزود: اعتبار این بزرگراه حدود 2000 میلیارد ريال از طرف شرکت ملّی مس ایران تامین خواهد شد و پیمانکاران طرح در صورت ارائه صورت وضعیت قانونی و بدون نقص بدون وقفه هزینه کارکردی خود را دریافت خواهند نمود.

ایشان در ادامه با اشاره به عدم تملک بخش هايي  از مسیرجاده  به دلایل نبود اسناد ارزیابی و مجهول المالک بودن آن ها افزود: باید مسئولین ذیربط در این خصوص اهتمام جدی نمایند.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی و شرایط جوی آن افزود باید به گونه ای برنامه ریزی گردد تا شاهد کمترین ایام تعطیلی باشیم و شرایط خاص برای ایامی چون ماه مبارک رمضان پيش بينی گردد تا بیش از این از برنامه اجرایی عقب نمانیم.

در خاتمه این جلسه از سوی استانداری و اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی از همیاری شرکت ملی صنایع مس ایران و زحمات و تلاش های مهندس حاجی آقازاده مدیرعامل مس منطقه آذربایجان در جهت تأمین منابع مالی و پیگیری های لازم در پرداخت صورت وضعیت پیمانکاران تجلیل گردیده و لوح سپاس اهدا گردید.

افزودنی است طرح بزرگراه خواجه ورزقان به طول 35 کیلومتر، 4 سال است که با سرمایه گذاری شرکت ملی مس ایران در حال اجراست.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای

سازمان و شرکت های مرتبط