کد خبر: 5236/ ٠٩:٠١ - شنبه ١٦ دی ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 5236
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اجتماعي, فرهنگي, خارجي
امام جمعه محترم شهرستان ورزقان مطرح کرد:
قرار نیست مس سونگون به صورت یکجانبه تمامی مشکلات منطقه را حل کند.
 
قسمت دوم مصاحبه امام جمعه ورزقان با روابط عمومی و امور بین الملل مس سونگون: امام جمعه شهرستان ورزقان در خصوص اقدامات انجام شده توسط مجتمع مس سونگون با اشاره به اینکه بعضاً برخی افراد یا ادارات در حوزه وظایف و امورات خود، انتظارات خاص و نا معقولی از مس سونگون دارند اظهار داشت قرار نیست مس سونگون به صورت یکجانبه تمامی مشکلات را حل کند و باید تمامی مسئولین شهرستانی با برنامه ریزی مناسب و هماهنگ شده نسبت به ارایه درخواست های منطقی خود اقدام نموده و خود نیز در کنار مس سونگون در حل این مشکلات همپا باشند چرا که اگر همدلی و وحدت بین مسئولین و مردم وجود داشته باشد کارها راحت تر و اصولی تر پیش خواهد رفت و با مدیریت و حمایت همه جانبه مسئولان تمامی مسایل آرام آرام حل خواهند شد.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدوی با اشاره به فعالیت های زیاد مس سونگون در منطقه اظهار داشت مهمترین و اساسی ترین و ماندگارترین اقدام مس از نظر من همیاری در ساخت جاده خواجه - ورزقان است چرا که وضعیت نامناسب و تک بانده بودن جاده دسترسی تبریز به ورزقان و سونگون مشکل اساسی مردم و حتی کارکنان مس در سالیان گذشته است که با عنایت شرکت ملی صنایع مس ایران و تقبل تمام هزینه های ساخت آن از سه راهی خواجه تا ورزقان(سه قطعه از چهار قطعه) گامی اساسی در جهت رفاه حال مردم منطقه برداشته شده است و تا آنجا که اطلاع دارم شرکت ملی صنایع مس ایران به تمامی تعهدات خود در خصوص پرداخت  هزینه های انجام شده طبق قرارداد و زمانبندی مشخص جامه عمل پوشانده و انتظار می رود تا پایان سال 97 حداقل یک باند این مسیر افتتاح شود و مردم منطقه و کارکنان شرکت مس از این موهبت برخوردار گردند گرچه بر اساس مذاکرات انجام گرفته مقرر شده است این مسیر ارتباطی از ورزقان به سمت مرز نوردوز ادامه یابد .

ایشان ادامه دادند ارایه خدمات و تهیه مصالح مورد نیاز جهت انجام پروژه های زیر ساختی در روستاهای منطقه از قبیل اجرای کانال های معابر اصلی و فرعی، احداث پل و آب رو، دیوارهای سنگی و سنگ فرش معابر و ... یکی دیگر از اقدام های مس سونگون در سال جاری بود که مس سونگون با تهیه و تحویل تمامی مصالح مورد نیاز جهت اجرا و تکمیل این پروژه ها نشان داد که محرومیت زدایی و ایجاد بستر مناسب جهت توسعه و پیشرفت منطقه یکی از دغدغه های اصلی مهندس حاجی آقازاده مدیرعامل محترم مس منطقه آذربایجان است که در این جا از طرف همه آحاد مردم از ایشان تقدیر و تشکر می نمایم.

وی با اشاره به مساعدت های مس سونگون به زلزله زدگان در زلزله اخیر در شهرستان ورزقان اظهار داشت پس از زلزله با توجه به کمبود درآمدهای شهرداری حمایت های مالی زیادی از طرف مس سونگون در خصوص پروژه های عمرانی از قبیل آسفالت ریزی معابر عمومی، تعمیر قنوات و جداول شهر صورت گرفت.

امام جمعه شهرستان ورزقان در ادامه سخنانشان با اشاره به تحقق انتظارات از مس سونگون در زمینه اقدامات فرهنگی و مذهبی افزود دغدغه اصلی بنده و مردم  با کمک مالی مس در این حوزه رفع شده است. وی با اشاره به تخریب مساجد پس از زلزله و ضرورت بازسازی آن ها افزود با توجه به بضاعت مالی نامناسب مردم منطقه برای ترمیم یا ساخت مساجد و طی گفتگو با آقای مهندس حاجی آقا زاده کارشناسانی از مس جهت بررسی و برآورد هزینه ها اعزام شد و از 51 مسجد شناسایی شده و اقدامات لازم در زمینه بازسازی آن ها شروع گردید و الان سه مورد از این مساجد کاملا ترمیم شده و در11 مسجد  دیگر کار ساخت و ترمیم با اولویت بندی آغاز شده و امید است تا پایان سال آینده کار ساخت و ترمیم تمام مساجد پایان پذیرد. همچنین در خصوص مسجد جامع ورزقان که با کمک شهرداری تهران و مس سونگون ساخته شده و مس سونگون در خرید زمین و اقلام مورد نیاز مسجد بالغ بر 500 میلیون تومان هزینه نموده و در خصوص تأمین بقیه تجهیزات مورد نیاز و هزینه های لازم تا تکمیل کامل این مسجد، مس سونگون گام اساسی برداشته است.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدوی در ادامه با اشاره به خدمت رسانی به محرومین و افراد بی بضاعت منطقه علی الخصوص مددجویان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره)، بهزیستی  و ارگانهای خدمت رسان توسط مس سونگون ادامه داد با توجه به محرومیت زیاد منطقه ارگان های امداد و خدمت رسان منطقه، امکانات مالی زیادی برای مساعدت به محرومین را ندارند و با همراهی و مساعدت مس سونگون شاهد فعالیت های چشمگیری در زمینه های مختلف همچون اعزام کاروان زیارتی افراد تحت پوشش کمیته امداد به مشهد مقدس، اجرای طرح جهادی درمانی با کمک بسیج شرکت ملی صنایع مس و گروه جهادی بقیه الله العظم(عج) که طی آن حدود 350 نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد در حوزه بهداشت دهان و دندان مورد درمان قرار گرفتند و ... که تمامی مباحث مالی آن ها توسط مس سونگون تأمین گردید که بسیار مهم و قابل تقدیر است. بنده نیز شخصاً در نماز جمعه هفته گذشته از عمل خیر شرکت مس و جهاد گران بقیه الله العظم (عج) که هماهنگی حضور آنها با تدابیر و تلاشهای بی وقفه مدیر عامل مجتمع مس سونگون صورت گرفته بود تقدیر و تشکر کردم .

ایشان در ادامه با اشاره به حضور و کمک 250 میلیون تومانی شرکت مس در کارهای خیریه در ستاد دیه سالهای 95 و 96 گفت این عمل نیز منجر به آزادی تعدادی از زندانیان شد. همچنین شناسایی و پرداخت هزینه درمان بیماران مبتلا به بیماری خاص که ارگانهای حمایتی در حل مشکل آنها ناتوان بودند از دیگر اقدامات قابل تقدیر مس سونگون و شخص حاجی آقازاده هست به گونه ای که تعدادی از بیماران هم اکنون با هزینه مس در بیمارستان شهید مدنی تبریز تحت درمان می باشند.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه و نقش آموزش و پرورش در تربیت و تزکیه نسل آینده و ضرورت توجه ویژه به آن افزود مهندس حاجی آقازاده در خصوص کمک به مدارس و آموزش و پرورش منطقه نیز غافل نبوده و  با توجه به کمبود بودجه های عمرانی آموزش و پرورش برای رسیدگی به مدارس شهرستان، حضور دانش آموزان مناطق محروم و روستاهای دور جهت ادامه  تحصیل در مدارس شبانه روزی و عدم تناسب میزان کمک های خیرین با نیاز های آن اداره ، مس سونگون امسال با تجهیز و کمک به مدارس شبانه روزی بخش مرکزی و خاروانا از قبیل خرید اقلامی نظیر تخت، پتو، فرش، میز، صندلی، نیمکت و ... و توزیع آن بین دانش آموزان گامی کلیدی در این زمینه برداشت.

 

ادامه دارد...

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای

سازمان و شرکت های مرتبط