کد خبر: 99/ ٠١:٣٢ - چهارشنبه ١١ مرداد ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 99
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
-
آخرین اخبار «ملی مس» به روایت معاونت مالی و اقتصادی
«فملی» تعدیل مثبت می‌دهد؟
 
با عبور قیمت مس از 6هزار و 400 دلار در هر تن، نگاه‌ها به سوی نمادهایی همچون «فملی» بیشتر متمرکز شده است. با توجه به این‌که «ملی مس» در صورت‌های خود، نرخ فلز سرخ را 5600 دلار دیده است، انتظار تعدیل مثبت چندان دور از ذهن نخواهد بود.

به گزارش مس‌پرس به نقل از بورس7، «محسن بازارنوی» معاون مالی و اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران درباره تاثیر افزایش نرخ جهانی مس بر بودجه «فملی»  گفت: ازآن‌جاکه در بودجه فملی، نرخ هر تن مس 5600 دلار پیش‌بینی شده، قیمت‌های بالای 6000 دلار سبب تحقق درآمد بیش از آنچه در بودجه آمده، خواهد شد.
وی ادامه داد: البته باید در نظر داشت که فروش محصولات شرکت معمولاً به شکل بلندمدت و بر مبنای میانگین قیمت ماه بعد انجام می‌شود و رسیدن قیمت جهانی مس به 6400 دلار، بدین معنا نخواهد بود که حتماً فروش با این قیمت صورت خواهد گرفت.
بازارنوی افزود: چهار سناریو براساس چهار نرخ (5800 دلار تا 6400 دلار) طراحی شده و مشغول بررسی تاثیر هریک از این نرخ‌ها بر بودجه فملی هستیم که به‌زودی در اختیار سهام‌داران قرار خواهد گرفت.
معاون مالی و اقتصادی شرکت مس گفت: سود پیش‌بینی‌شده احتمالاً فعلاً تغییر داده نمی‌شود و تعدیل احتمالی در گزارش عملکرد شش‌ماهه اعلام خواهد شد؛ همچنین، نرخ دلار در بودجه فملی 3750 دلار لحاظ شده و افزایش بیش از این نرخ، آثار مثبتی در پی داشته و سبب رشد درآمدی فملی خواهد شد.
بازار نوی در ادامه افزود: پیش‌بینی روند قیمت‌های جهانی، کار پیچیده ای است؛ ولی ممکن است روند صعودی قیمت جهانی مس تداوم نداشته باشد و نوسان اخیر به‌واسطه خریدهای بزرگ برخی شرکت‌های بین‌المللی، افزایش تقاضای چین و نیز تضعیف شاخص جهانی دلار باشد.

طرح توسعه فلش فملی
معاون مالی و اقتصادی شرکت مس درباره طرح توسعه فلش فملی عنوان کرد: طرح توسعه فلش، برای تغییر تکنولوژی ذوب مس به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید و با این طرح، سیستم جدیدی راه‌اندازی می‌شود که به افزایش مصرف کنسانتره و آند و افزایش تولید کاتد مس خواهد انجامید.
بازارنوی افزود: البته استفاده از تمام ظرفیت این طرح، منوط به رفع مشکلات زیست‌محیطی و بهره‌برداری از طرح اسید خواهد بود؛ در غیر این صورت، از 60درصد ظرفیت طرح فلش، استفاده خواهد شد.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای

سازمان و شرکت های مرتبط