کد خبر: 26438/ ١٤:٠٨ - چهارشنبه ٦ بهمن ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 26438
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
خارجي
صندوق بین‌المللی پول گزارش داد
رشد چهار درصدی مس از ابتدای سال جاری میلادی
 
قیمت مس از ابتدای سال جاری تاکنون رشد چهار درصدی را تجربه کرده است و انتظار می‌رود که بازار فلزات صنعتی به‌دلیل افزایش تقاضا و کاهش عرضه، همچنان با رونق همراه باشد.

به گزارش مس پرس، صندوق بین‌المللی پول «IMF» می‌گوید که رشد اقتصاد دنیا در حال بهبود و شتاب‌گیری بوده و از 1/3 درصد در سال 2016 به 4/3 درصد در سال جاری افزایش خواهد یافت. به‌علاوه، IMF پیش‌بینی رشد اقتصادی چین در سال 2017 را با 3/0 درصد افزایش به 5/6 درصد ارتقا داد و اعلام کرد سیاست‌های انبساطی ترامپ باعث رشد اقتصادی ایالات‌ متحده به 3/2 درصد در سال جاری و 5/2 درصد در سال 2018 می‌شود. این خبر به معنی رشد تقاضای کالاهای اساسی در سال 2017 است. اما از طرفی دیگر، چین در 20 شهر بزرگ این کشور، سیاست‌های مدیریت قیمت مسکن را اجرایی کرد که عامل کندی رشد بازار مسکن است.
براساس این گزارش، مسکن، موتور محرک اقتصاد چین در سال 2016 بود و باعث رشد تقاضا و قیمت فولاد، مس و آلومینیوم شد. ولی داده‌ها نشان از کاهش سرعت این موتور دارد. تورم مسکن چین در ماه دسامبر 4/12 درصد بود، اما رشد نقطه‌ای قیمت مسکن از 6/0 درصد در ماه نوامبر به 3/0 درصد در ماه دسامبر رسیده است.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای

سازمان و شرکت های مرتبط