کد خبر: 39885/ ١٢:٤٦ - دوشنبه ٤ بهمن ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 39885
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
داخلي
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد:
مس سونگون پنج درصد بالاتر از برنامه تولید داشته است
 
مهندس مراد علیزاده مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران در نشست مدیران مس منطقه آذربایجان با اشاره به اینکه مس سونگون 5 درصد بیشتر از برنامه تولید کرده است گفت این مسئله را مدیون تلاش کل مجموعه مس هستیم و من در همینجا از تلاش کارکنان مس تقدیر و تشکر میکنم .

وی ضمن قدردانی از حضور آقای دکتر علیزاده نماینده مردم شریف ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی در سونگون گفت امید داریم تا در فرصت های دیگر نیز بیشتر از پیش در خدمت ایشان باشیم تا مسئولین مس بتوانند پیش از گذشته تعهدات شرکت را نسبت به مردم منطقه و آذربایجان ادا نمایند.

مهندس مرادعلیزاده با اشاره به تولید 280 هزار تن مس محتوی در شرکت ملی صنایع مس ایران گفت درمعدن سونگون 5 درصد، در میدوک 12 درصد جلوتر از برنامه بودیم و در سرچشمه بدلیل بعضی مشکلات در حد برنامه تولید انجام دادیم که این نشانگر وجود مدیران و کارکنان لایق و فهیم در شرکت مس است.

 وی با اشاره به درخواست  اقای دکتر علیزاده در خصوص استفاده از نیروهای متخصص منطقه در پستهای مدیریتی افزود امید است در آینده ای نزدیک آموزش مدیریتی ، منابع انسانی و مالی مناسب به کارکنان داده شود تا زمینه ای برای پرورش مدیران متخصص برای استفاده در مس و منطقه ایجاد شود.  

مدیر عامل شرکت مس با اشاره به بهبود وضعیت مس پس از برجام و افزایش قیمت آن در بازارهای جهانی گفت با تلاش تمام کارکنان در طی چند سال توانستیم قیمت تمام شده مس را از 5100 دلار به 3700 دلار برسانیم .این اقدام ارزشمندی است که ما اکنون در حد استانداردهای جهانی هستیم اما جا دارد تا در زمینه های دیگر نیز با انجام اصلاحات و صرفه جویی مناسب قیمت تمام شده را از این نیز پایین تر بیاوریم . مهندس مراد علیزاده گفت در زمینه صرفه جویی در مصرف آب و انرژی های طبیعی این شرکت گامهای بسیار مناسبی را برداشته و این شرکت جزو 15شرکت برتر در صرفه جویی آب و مصرف انرژی است و ریکاروی آب در مس حدود 70 درصد است . امروز 280 هزار تن مس تولید شده  با کیفیت بسیار بالا و کمترین مصرف انرژی تولید می شود.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران افزود با کمک هم از بحران های موجود گذشتیم توقف پروژه ها در آذربایجان بدلیل بازنگری فنی در پروژه ها بود و اکنون با استفاده از شرکت ثالث می خواهیم پروژه های موجود را با توجه به تصمیمات قبلی و فعلی بازنگری کرده و مسیر منطقی برای ادامه راه را مشخص نماییم. جلسات متعددی با حضور مسئولین مس ، منطقه و کشور انجام شده تا در خصوص تبدیل کنسانتره مس به کاتد تصمیم گیری شود. با انجام مناقصه در بین تعدادی از شرکتهای توانمند که دوست دار محیط زیست می باشند با استفاده از تولید کاتد به روش پیرومتالورژی یا هیدرومتالورژی در نهایت شرکتهایی که هم از بعد اقتصادی و هم زیست محیطی مناسب هستند روش متناسب تولید در سونگون انتخاب و با همان روش نسبت به تولید کاتد مس اقدام خواهد شد.

در حوزه اکتشافات نیز مس به این نتیجه رسیده بود که اکتشاف به روش قدیمی تاثیری بر افزایش معادن ندارد و بدلیل وجود تحریم ها امکانات و تجهیزات جدید و تکنولوژی مناسب تهیه نشده که با استفاده از سه شرکت با دانش فنی مناسب و تکنولوژی به روز قرار شده اکتشافات بهتر از قبل انجام شود.

شرکت مس در راستای مسئولیت فرهنگی و اجتماعی خود بعنوان معین منطقه نسبت به شناسایی پتانسیل های موجود اقدام می کند و با حمایت اقتصادی و فنی خود در راه ایجاد سرمایه گذاری مناسب در زمینه ی دامپروری، کشاورزی و صنایع دستی زمینه فعالیت مناسب در صنایع را فراهم می نماید تا بتوان بیشترین تاثیر را در زمینه اشتغال فراهم آورد.

 

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای

سازمان و شرکت های مرتبط