کد خبر: 50070/ ١٢:٤٠ - دوشنبه ٤ بهمن ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 50070
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
خارجي
دکتر علیزاده نماینده مردم شریف ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی گفت
تولید یک صد هزار تن مس کاتد در سونگون محقق خواهد شد
 
این مطلب را آقای دکتر علیزاده نماینده مردم شریف ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی در نشست مدیران مس منطقه آذربایجان گفت و افزود: در آینده با استفاده از شیوهای صحیح و مدرن تولید مس کاتد ضمن حفاظت از ارزشهای زیست محیطی منطقه سالانه یکصد هزار تن مس کاتد در سونگون تولید خواهد شد.

وی افزود: مس سونگون بعنوان یک بنگاه اقتصادی باید فضای اقتصادی داشته باشد  و من طی چند ماهی که در خدمت مردم منطقه هستم در کنار این صنعت بزرگ از مجموعه مس حمایت کردم زیرا مس یک مجموعه اقتصادی است و باید فضای اقتصادی داشته باشد. این مجموعه قبلا تا حدی دستخوش مسائل سیاسی بوده که تلاش من بر این است تا در یک فضای کسب و کار مناسب بدور از تنش های سیاسی فعالیت نماید .

نماینده مردم شریف ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی از آقای مهندس مرادعلیزاده مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران بعنوان یک مدیر باتجربه و لایق نامبرد و گفت مهندس مراد علیزاده  مدیری لایق و شایسته هستند که باید از ایشان قدردانی شود و افزود بحث من با شرکت مس دلایل فنی و کارشناسی دارد  و نیت ما این است که بتدریج در جهت توسعه و پیشرفت این صنعت گام برداریم. وی اضافه کرد من به لحاظ شخصی ارادت ویژه ای به ایشان دارم اما در زمینه مسائلی که به مردم و منطقه مربوط می باشد باید مسائلی را پیگیری و شفاف سازی نمایم  از جمله خواسته های منطقی کارکنان و منطقه، پرورش مدیران مناسب و کار آمد از افراد تحصیل کرده و بومی منطقه است که باید به این موضوع توجه  ویژه شود این مهم است که نیروی بومی متخصص ما تقویت و حمایت شوند . همچنین با اشاره به توقف اکتشافات گفت: اگر بخواهیم مجموعه مس در آینده بشکل پویا و مستمر پیش برود باید اکتشافات در آن بصورت مناسب انجام شود و در کنار بحث های توسعه با آگاهی کامل از منابع طبیعی  و محیط زیست صیانت و حفاظت نماییم .

دکتر علیزاده ضمن اشاره به محرومیت منطقه گفت ما با بیکاری در منطقه دست به گریبانیم و من ضمن مدیریت این مسئله انتظار دارم تمامی جذب ها در سونگون از طریق مراجع قانونی باشد و در صورت نیاز به جذب نیرو این کار از طریق آزمونهای مناسب صورت پذیرد تا من بتوانم بصورت شفاف پاسخگوی مردم منطقه باشم .

نماینده مردم شریف ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از تقویت مالی بانکهای ورزقان توسط شرکت مس افزود این باعث می شود بانکها توان مالی لازم در جهت ارائه تسهیلات به مردم را داشته باشند وانتظار می رود کمکهای فرهنگی که مس به منطقه می کند افزایش یابد و با همکاری فرمانداری و بخشداری نسبت به رفع مشکلات مردم و روستاها اقدام نمایند.

 وی با تاکید به  شفاف سازی مناقصات گفت بایستی تمام مناقصات بزرگ و کوچک انجام شده بطور مناسب آگهی شود تا همه ازآن مطلع شوند و مالیات ارزش افزوده ناشی از درآمد پیمانکاران به بانکهای شهرستان واریز گردد تا منطقه از مبالغ حاصل از آن بهره مند شود .

دکتر علیزاده با تاکید بر اجرای عدالت گفت ظلم بالسویه عدل است من انتظار دارم تا در تمام کارهایی که انجام می شود در بین مجتمع ها عدالت برقرار گردد اگر تبدیل وضعیت کارکنانی در یک مجتمع انجام می شود در اینجا هم صورت گیرد و درصدی از در آمد مجتمع ها که به امر ورزش اختصاص می یابد یکسان باشد همچنین مردم  در بحث ورزش مشتاق انجام کارهای زیر ساختی مناسب هستند که تا کنون در این مسیر قدمی برداشته نشده است و ما علاقمندیم شرکت مس در راستای تقویت زیر ساختهای ورزشی اقدامات موثری را انجام دهد.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای

سازمان و شرکت های مرتبط