کد خبر: 21650/ ١٠:٠٠ - دوشنبه ٤ بهمن ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 21650
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
داخلي
مدیرعامل شرکت مس:
وضع عوارض صادرات مواد معدنی، با نگاه کارشناسی باشد
 
اگر تصمیم دولت درباره وضع عوارض روی صادرات مواد معدنی برای دولت و کشور تأثیرات مثبت داشته باشد، ما با آن مخالف نخواهیم بود؛ اما اگر این تصمیم بدون نظرسنجی از ذی‌نفعان و شرکت‌ها اجرایی شود و توجهی به تبعات آن نداشته باشیم، تأثیرات خوبی نخواهد داشت.

به گزارش مس‌پرس به نقل از ماین‌نیوز، مهندس احمد مرادعلیزاده مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان این مطلب گفت: تاکنون، در این زمینه هیچ مشورتی با شرکت مس صورت نگرفته است؛ ما نیاز داخل را به‌صورت کامل پاسخ‌گو هستیم و کالای اضافه را صادر می‌کنیم؛ ضمن ‌این‌که سرمایه‌گذاری برای تبدیل کنسانتره به کاتد تا 400هزار تن در کشور انجام شده است.
مدیرعامل شرکت مس همچنین درباره این اعتقاد وزیر صنعت، معدن و تجارت که کاتد نیز نباید صادر شود، اظهار داشت: این سیاست‌گذاری بسیار درست است، یعنی اول باید بازار مصرف صنایع پایین‌دست و فن‌آوری‌ها را پیدا کرده و سپس به‌تناسب سرمایه‌گذاری انجام شود؛ اما تا زمانی که این اتفاق رخ نداده، نباید شرکت‌ها را قفل کرد؛ در حال حاضر، صنایع پایین‌دستی مس به ظرفیت حدود 900هزار تن در کشور ایجاد شده‌اند؛ اما سطح فن‌آوری پایین بوده و بازار بزرگی به دلیل تحریم‌ها و رکود وجود ندارد.
مرادعلیزاده در بخش دیگری از سخنانش با اشاره نقش حمایتی شرکت مس از شرکت‌های خصوصی گفت: شرکتی همچون شرکت مس باید از شرکت‌های خصوصی پایین‌دست حمایت کند تا آن‌ها با اطمینان بتوانند به تعهدات خود عمل کنند.
مدیرعامل شرکت مس با اشاره به این‌که این شرکت در سال جاری حدود 300هزار تن کنسانتره صادر کرده است، درباره بازارهای هدف شرکت مس گفت: پس از برجام، بازارهای صادراتی و شرکت‌های جدید خریدار مس ایران در کشورهای منطقه (عمان) و چین است.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای

سازمان و شرکت های مرتبط